Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

FETÖ, vatandaşın algısına bir operasyon daha çekmeye çalışıyor

Yazının Giriş Tarihi: 06.06.2024 11:51
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.06.2024 11:51

Uzun zamandır özellikle sosyal medyada FETÖ ve Fethullah Gülen, önce 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da bilimum kalpazanlıktan aklanmaya çalışılıyor.

Ziyadesiyle organize gibi görünen bu algı operasyonunda FETÖ’cü hesaplar, mağdur edebiyatı yaparak gariban Türk milletini bir kez daha kandırmaya çalışıyor.

Son olarak FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen’in, geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir röportajında da bu tip ifadeler kullanıldı.

Onlar hala kendilerine cemaat, yaptıkları işlere de hizmet diyorlar.

Ebuseleme Gülen’in anlattıklarına göre bunlar kendilerine sövdüre sövdüre mağdur edebiyatı yapıyor, üstüne yaptıkları birçok işi (Meral Akşener’in konu olduğu oyun gibi) başkalarının üzerlerine yıkarak tersine propagandadan kendilerine algı devşirmeye çalışıyorlar. Böylesine tıynetleri bozuk işte.

Bunlar bir kenara, sosyal medya meselesine geri dönelim.

Evet, FETÖ’cü hesaplar son zamanlarda ciddi bir algı operasyonu yürütmeye çalışıyorlar. Bu algıdaki iddia ise FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in birçok meseleden yanlış haberdar edildiği, cemaatin (!) içine sızmış karanlık bir grubun bu operasyonları planladığı.

Twitter’de her akşam sohbet odası açan FETÖ’cü hesaplar, paralel ihanet çetesinin içinde de paralel bir yapı olduğunu iddia ediyor. Paralelin paraleli mi olur?

Yani belki de Fethullah Gülen’in öldüğü iddiaları doğru ve örgütün içinde bir hesaplaşma başladı. Fakat vatandaş bu algıyı yer mi? Tabii ki yemez.

Millet 15 Temmuz’da halka nasıl kurşun sıktıklarını gördü bunların. Başları sıkışınca ne tür hainlikler yapabileceklerini de gördü, bizzat yaşadı. Kataloglardan eş seçmeye varan ahlaki yoksunluğu tecrübe etti. Bunların algı operasyonlarına artık kurban olmaz.

Öyle ya da böyle, tasmasını Amerika’nın tuttuğu, nereye isterse oraya saldırttığı adi bir örgütten bahsediyoruz  neticede. Hiç birisinin resmi CIA görevlisi olmasına gerek yok. Tasma kimin elindeyse köpek onundur nihayetinde ve bir köpek kimin ekmeğini yerse onun kılıcını çalar.

Gün olur konjonktür değişir, yargılamalar sona erer, aralarından kimisi yargıda aklanır kimisi cezasıyla baş başa kalır fakat yargı kimi ne zaman aklarsa aklasın, Türk milletinin onlarca senesini çalan, binlerce Türk gencini kendisine köle eden, Türk milletinin yüzlerce evladına kuruşun sıkan bu uzaktan kumandalı ş*refsizler, Türk milletinin vicdanında ebediyen mahkum kalacaktır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
Bursa
    cami
      En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.