Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türk Sanat Müziği Korosu bahar konserine hazırlanıyor

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ayşe Taş Sanat Akademisi bünyesindeki Türk Sanat Müziği Korosu bahar konserine hazırlanıyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2024 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2024 15:09
Kaynak: İHA
Türk Sanat Müziği Korosu bahar konserine hazırlanıyor

Ünlü TRT koro şefi ve Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Taş’ın şefliğindeki Düzce Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu, bahar konseri ile Düzceli sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde Ayşe Taş’ın adıyla açılan Sanat Akademisi’nde, yine Ayşe Taş’ın öğreticiliğinde düzenlenen derslere katılarak eğitim alan kursiyerlerden oluşan koronun bu seneki ilk konseri 8 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Sanata gönül vermiş Düzcelilerden oluşan koro, konser hazırlıkları kapsamında Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde provalara başladı. Ayşe Taş şefliğindeki koro, iki bölümden oluşacak konserde Türk Sanat Müziğinin seçme eserlerini seslendirecek.

“SESLERİMİZ VE ESERLERİMİZ ÇOK GÜZEL”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün vizyonu doğrultusunda kurulan ‘Ayşe Taş Sanat Akademisi’ ile şehrin kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sunmayı hedeflediklerini ifade eden Ayşe Taş, akademi bünyesinde açılan ve her yaştan sanatsevere hitap eden kursta, nazariyat, sölfej ve usül öğretmeye gayret ettiklerini söyledi. Akademinin Eylül ayında yeni kayıtları almaya başlayacağını anlatan Taş, “Düzce’de böyle faaliyetlerin yapılması benim için çok önemli. Düzce’yi çok seviyorum. Bu anlamda ben Başkanımız Faruk Özlü’ye de böyle bir hizmet verdiği teşekkür ediyorum. Umarım bunu daha ileriye götürürüz. Arzum çocuklara yönelik enstrüman kursları düzenlemek ve halk müziği korosu oluşturmak. Müzik alanında eğitim gören üniversite ve lisedeki gençleri alarak, altyapılarını sağlamlaştırabilirsek çok iyi olacak. İleride inşallah bunları da yapmaya gayret edeceğiz. Biz çok mutluyuz. Çok güzel gidiyor çalışmalarımız. 8 Mayıs’ta bir konserimiz var. Seslerimiz ve eserlerimiz çok güzel. Halkımızın beğenisine sunacağız. Bizim yaptığımız işleri Düzce halkı hep beğendi. Bunu da beğeneceklerini ümit ediyorum. İnşallah halkımızı da mutlu ederiz” ifadelerini kullandı.

8 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.