Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gülten Kaya Hayaloğlu, 'Ahmet’in Türküsü' filmi için yasal işlem başlattı!

Ahmet Kaya’nın sürgündeki hayatını konu alan 'Ahmet’in Türküsü' filminin vizyon tarihi tartışmaları da beraberinde getirdi. İddiaya göre, Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu filmin gösterime girmemesi için yasal işlemlere başvurdu.

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2024 09:48
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2024 09:48
Kaynak: Haber Merkezi
Gülten Kaya Hayaloğlu, 'Ahmet’in Türküsü' filmi için yasal işlem başlattı!

Sanatçı Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, geçtiğimiz yıllarda Ahmet Kaya'nın hayatını filme aktarmak isteyen yönetmen Gani Rüzgar Şavata’ya dava açmıştı. Bugün ise aynı konu, farklı bir film ile yeniden gündeme geldi. 

Gülten Kaya Hayaloğlu iddialara göre, başrollerini Celil Nalçakan ve Ezgi Şenler’in paylaştığı Ahmet Kaya’nın sürgündeki hayatını konu alan 'Ahmet’in Türküsü' filminin vizyona girmeden kaldırılması için yasal işlem başlattı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Gülten Kaya Hayaloğlu, filmi, sanatçıya ve sevenlerine bir hakaret olarak yorumladı. Hayaloğlu, ifadelerine şu şekilde devam etti:

"Aramızdan 24 yıl önce ayrılan ve iradesini bizlerin temsil ettiği sanatçı Ahmet Kaya hakkında yapıldığı iddiası bulunan, adına “film” demekten hicap duyduğumuz, başta sanatçının kendisine ve tüm sevenlerine yapılmış bir saygısızlık olarak gördüğümüz bu ticari projeyi asla desteklemediğimizi kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Sevenlerini, sanatçının sesini ve herhangi bir eserini içerisinde barındırmayan ya da hayatına dair herhangi bir doğru bilgiyi kendileriyle buluşturamayacak olan bu “kurmaca” kandırmacasına karşı dikkatli olmaları için uyarmak isteriz. Sanatçının itibarını ve değerlerini yok sayarak, yalnızca ismi üzerinden maddi kazanç sağlama gayretinde olan; fikrine, duygusuna, eserlerine, sevenlerine, ailesine, evlatlarına, ideallerine yüz çevirerek vahşi bir piyasa çarkının ve ‘biyografik film’ furyasının içine Ahmet Kaya’yı da zorla dahil etmek isteyen bu kişileri tanıyınız. Değerli Ahmet Kaya sevenleri, dinleyicileri; sizlere “Ahmet Kaya Filmi” gibi tanıtılan bu ticari sömürü araçlarına itibar etmeyiniz. Ahmet Kaya’nın kısacık ömrünün ağır ve hazin hikâyesini barbarca araçsallaştıranlar, çöküşteki kariyerlerini Ahmet Kaya ismi üzerinden yeniden kurmaya çalışan kurnaz tüccarlardır. Bir yaşamı bütünüyle algılayıp seyirciye öyle aktarmak gibi hakiki ve esas dertlerden uzak, arama motorlarından edinilmiş yanlış bilgi kırıntılarından senaryo üretebilecek kadar amatör olan ve sinema sektörünü giderek bayağılaştıran bu tüccarların ve ticaretlerinin miadı nihayet dolduğunda, muhakkak gerçek bir Ahmet Kaya filmi yapılacaktır ve o haberi de sizlerle ilk paylaşan yine bizler olacağız."

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.