Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Münevver Karabulut dosyasında yeni gelişme... Garipoğlu'nun otopsi görüntüleri ortaya çıktı

2009 yılında vahşi bir cinayete kurban giden Münevver Karabulut’un katili Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması talebi üzerine başlatılan soruşturmada, Garipoğlu’nun otopsi görüntüleri ortaya çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2024 09:51
Haber Güncellenme Tarihi: 01.05.2024 09:51
Kaynak: Haber Merkezi
Münevver Karabulut dosyasında yeni gelişme... Garipoğlu'nun otopsi görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul'un Bahçeşehir ilçesinde 3 Mart 2009 günü işlenen cinayet, Türkiye'yi derinden sarstı. 17 yaşındaki lise öğrencisi Münevver Karabulut'un, sevgilisi Cem Garipoğlu tarafından vahşice öldürüldü.

Cem Garipoğlu’nun otopsi görüntüleri ortaya çıktı

24 yıl hapis cezasına çarptırılan Garipoğlu, 2014 yılında Silivri Cezaevi'nde kaldığı tek kişilik odada intihar etti. Ancak ölen kişinin Garipoğlu olmadığına dair iddialar ise kamuoyunda yıllardır yer almaya devam ediyor. Karabulut ailesi, Garipoğlu'nun mezarının açılarak tartışmaların son bulmasını istedi. Ancak hem savcılık hem de Adalet Bakanlığı bu talebi reddetti. Son olarak Garipoğlu'nun babası Hayyam Garipoğlu da savcılığa başvurarak mezarın açılmasını ve kamuoyunun bu tartışmaya bir son vermesini talep etti.

Münevver Karabulut dosyasında yeni gelişme... Cem Garipoğlu'nun otopsi görüntüleri ortaya çıktı... On yıl sonra harekete geçildi

GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Soruşturma kapsamında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Adli Tıp Kurumu'ndan Garipoğlu'nun otopsi sırasında yapılan işlemlere ait çekilen fotoğraf ve videoları istedi. Savcılığa gelen görüntüler incelenmesi için bilirkişiye verildi. Bilirkişi, 12 Kasım 2014 tarihinde yapılan otopsi işlemine ait video kayıtları ve fotoğrafları inceledi. Bilirkişi, inceleme sonucunda raporunu soruşturma dosyasına sundu. Ayrıca, Garipoğlu'nun otopsi görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde, Garipoğlu'nun yüzü açık şekilde görülürken, sağ ve sol el parmaklarındaki morarmalar da dikkat çekti.

Münevver Karabulut dosyasında yeni gelişme... Cem Garipoğlu'nun otopsi görüntüleri ortaya çıktı... On yıl sonra harekete geçildi - Resim : 1

YENİDEN FETHİ KABİR TALEBİ

Karabulut ailesi ise avukatları Dr. Rezan Epözdemir aracılığıyla, Garipoğlu'nun mezarında fethi kabir işlemi yapılması talebini yinelendi. Aile, mezardaki bedenin Garipoğlu'na ait olmadığının anlaşılması halinde, otopsi işlemlerini gerçekleştiren, cinayet soruşturmasını yürüten kolluk görevlileri ve yargılama aşamasında yer alan yargı görevlileriyle ilgili kamu davası açılması talebinde bulundu. Düğümü savcılığın mezarın açılıp açılmaması hakkında vereceği karar çözecek.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.