Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine 523 öğrenci alımı yapılacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200 erkek öğrenci, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna ise 283 erkek ve 40 kadın öğrenci alınacağı ile ilgili ilan, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2024 09:38
Haber Güncellenme Tarihi: 05.07.2024 09:38
Kaynak: DHA
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine 523 öğrenci alımı yapılacak

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay ve muvazzaf astsubay ihtiyacının karşılanması maksadıyla Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığına 483 erkek ve 40 kadın olmak üzere 523 öğrenci alınacağı Resmi Gazete'de yayımlanan ilan ile bildirildi. Adaylar temin ile ilgili detaylara ‘www.jandarma.gov.tr’, ‘www.jsga.edu.tr’ ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının ‘https://kamuilan.sbb.gov.tr’ adreslerinde yer alan ‘2024 Yılı JSGA Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru Kılavuzu’ ile ulaşabilecek. Adaylar başvurularını 05-25 Temmuz 2024 tarihleri arasında ‘https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/ Giris’ internet adresi JSGA Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapabilecek.

İNTERNET ORTAMI DIŞINDAKİ BAŞVURULAR DİKKATE ALINMAYACAK

İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılacak başvuruların ise dikkate alınmayacağı belirtildi. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi, sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular PTS’den ilan edilecek. 

Kaynak: DHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.