Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İMO Bursa Şubesi 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi 18. Olağan Genel Kurulu Toplantısını Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi’nde gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 09:29
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 09:29
Kaynak: İHA
İMO Bursa Şubesi 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti

İMO Bursa Şubesi 18. Olağan Genel Kurulu, Şube Gafur Yazıcı Konferans Salonu’nda düzenlendi. Şube Genel Kurul Toplantısı’na, Saadet Partisi Bursa Milletvekili, inşaat mühendisi Mehmet Atmaca, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk TürkoğluBursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Alinur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Nilüfer İlçe Belediye Başkan Adayı inşaat mühendisi Mustafa Bozbey, AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak, Zafer Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bayram Kazancı, Vatan Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı inşaat mühendisi Mustafa Enver Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Geçmiş Dönem Belediye Başkanı inşaat mühendisi Erdem Saker, Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Meral Çoban, Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Remzi Çakmak, Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Başkanı Fulya Akfidan, Makine Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkan Vekili Nuray Yılmaz Gültekin, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Başar Bulut, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şube Başkanı Esra İnhanlı, İçmimarlar Odası Bursa Şubesi Nehir Özbey Yazıcı, Şehir Plancıları Odası Bursa Şube Başkanı Murat İlkme, Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanları ve İMO Bursa Şubesi üyeleri katıldı.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin 18. Dönem Yönetim Kurulu olarak, 2022-2024 dönemini, başarılı bir şekilde tamamladıklarını ifade eden Küçükkayalar, şöyle konuştu:
Bursamızda, inşaat mühendislerinin birlik ve dayanışma kültürünün oluşması 1960’lı yıllara dayanmaktadır. Şube olarak 1988 yılında başlamış olan tarihçemiz nice güzel başarılarla, etkinliklerle, acı tatlı hatıralarla doludur. Her göreve gelen yönetimin yaptığı, yapamadığı birçok projesi vardır ve bunlar bir bütün olarak bizi bu güne taşımıştır. Bu güne kadar şubemizin tarihinde temsilcilik öncesi, sonrası dahil önceki dönemler de görev almış tüm şube yöneticilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Ben Cumhuriyet değerleri ile yetişmiş, huzurlu insanların refah içinde yaşadığı özgür, bağımsız, çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti emeliyle hayatını sürdüren bir Cumhuriyet kadınıyım. Hayatımda aldığım kararların toplumun ve bütünün yararına olmasına özen gösterdim. Demokratik ve katılımcı bir yönetim anlayışını benimseyerek 2 yıl boyunca birlikte üretmeye ve birlikte yönetmeye katkı koyan tüm yönetim kurulu üyelerimize, komisyon üyelerimize, temsilcilerimize, temsilcilik çalışanlarımıza ve Şube çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu güzel, kapsamlı büyük kadro ile birlikte ürettik, emek verdik, çabaladık birlikte yönettik kamu ve meslektaş çıkarlarını gözeten çalışmalar yaptık. 18. Çalışma Döneminde Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği “Çağdaş Uygarlık Düzeyine erişmek” amacına hizmet etmek, halkın ve ülkenin yararı, mesleğimizin gelişmesi, meslektaşlarımızın onur, hak, yetki ve mesleki çıkarlarını korumak ve geliştirmek için; mutlu bireylerin oluşturduğu özgür düşüncenin egemen olduğu çağdaş huzurlu gelişmiş toplum oluşturabilmek için el ele verip siyaset üstü meslek politikaları ile odamızın dik duruşunu gösterdik, güçlü ses olduk.

Anayasal bir kurum olan odamızın kurumsal kalitesini arttırarak, daha saygın, daha etkin, katılımcı ve kapsayıcı bir meslek odası yönetimi anlayışını benimsedik; aklın ve bilimin ışığında, teknik bilgi düzeyini yükseltmek amacıyla; odasına sahip çıkan üye, üyesine sahip çıkan oda yönetimi temel ilkesi ile iki yıl önce çıktığımız yolda bu dönemi tamamladık.”
Kahramanmaraş Depremlerinin hemen sonrasında mesleki sorumlulukları yerine getirmek için Şube olarak harekete geçtiklerini belirten Küçükkayalar, “Bölgenin acil ihtiyacı olan teknik destek gücüne 75 meslektaşımız ile katkı verdik. Bundan sonra da böylesi acıların bir daha yaşanmaması temennisi ile gerekenlerin yapılması için çalışmaların içinde olacağız. Üstlendiğimiz görev ve yetkimizi kamu ve meslektaş çıkarlarını gözeten sorumluluklarımız çerçevesinde TMMOB bütünlüğü içinde kent yönetimleri İl Koordinasyon Kurulu paydası olarak ve diğer akademik oda yönetimleri ile kurduğumuz iyi niyet ilişkileri ve işbirlikleri ile tamamladı” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.