Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

HÜR-SEN'den coşkulu 1 Mayıs kutlaması

Bursa Şehreküstü Meydanı'nda, HÜR-SEN, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı coşkulu bir şekilde kutladı.

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2024 12:10
Haber Güncellenme Tarihi: 01.05.2024 12:40
Kaynak: Musa Yeşildağ
HÜR-SEN'den coşkulu 1 Mayıs kutlaması

1 Mayıs İşçi Bayramı, dünyanın dört bir yanından kutlanmaya devam ediyor.

Bursa'da sabah erken saatlerde başlayan kutlamalar hız kesmedi. HÜR-SEN Konfederasyonu Şehreküstü Meydanı'nda toplanarak işçinin ve emekçinin bayramını kutladı.

Sendika üyeleri, HÜR-SEN konfederasyon Başkanı Levent Kuruoğlu işçilerin haklarını savundu ve dayanışma içinde olduklarını belirtti.Üyeler, açtığı pankartlarla ve sloganla işçi bayramına değinerek, "Mülakat değil adalet", "İnsanca yaşamak suç mu?" gibi çeşitli sloganlar atarak fikirlerini dile getirdiler.

“GURURLA KUTLAYAMIYORUZ”

Asgari ücretli vatandaşların açlık sınırının altına yaşadıklarını belirten HÜR-SEN Konfederasyon Başkanı Levent Kuruoğlu, "Emeği ile hayatını kazanan alın teri ile geçinen, milli gelirimize tonlarca katkı sağlayan, 1 Mayıs Emekçi Günümüzü gururla kutlayamıyoruz. Bugün de yine meydanlardayız. Açlık sınırı Ocak 2024’ten bu yana 17 bin 2 lira olarak uygulanıyor. Şu an asgari ücretli vatandaşlarımız açlık sınırının altına yaşıyorlar. Beslenme ve ulaşım ihtiyaçlarımızı karşılayamaz hale geldik. Sayın Cumhurbaşkanımız dünyanın en büyük 10 ekonomiden biri olarak açıkladı ülkemizi. Fakat biz niye işçiler olarak dünyanın en kötü 10 ekonomisine sahip ülkeler gibi maaş alıyoruz? Artık tüm çalışanlar sefalet dönemini yaşıyoruz. Değerli basın mensupları , değerli arkadaşlar memleketin her köşesinde atama bekleyen öğretmenler her gün eylem yapıyor. Ağır çalışma koşullarına rağmen görevlerini layığı ile yapmaya çalışan polislerimizin maaşı şaka gibidir. Liyakatsız yöneticiler el ele çalışma şartlarını katlediyorlar. Bizler neyin kutlamasını yapacağız? Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete. İktidar sahipleri ve muhalefet partileri boş laflar ile uğraşmayıp işçinin, emekçinin, emeklinin geçim sıkıntısını çözmektir. Bugün yaşadığımız sefalet döneminin tek sahibi siyaset değildir. İktidarın gölgesi altında yer alan sarı sendikalarda bu işte pay sahibidir. Bunlardan hesap sorulmalıdır.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Musa Yeşildağ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.