Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bursa Yıldırım MTAL'in TUBİTAK projesinin amacı nedir?

Bursa Yıldırım MTAL Müdürü Ömer Yılmaz ve Biyoloji Öğretmeni Büşra Nilüfer, Bursa Yıldırım MTAL'in TUBİTAK projesi hakkında bilgi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2024 16:05
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2024 16:24
Kaynak: Melih Kayacı
Bursa Yıldırım MTAL'in TUBİTAK projesinin amacı nedir?

"ÜÇ TEMATİK ALANDA 20 FARKLI PROJE ÜRETTİK"

TUBİTAK 4006-B sürecinin geçtiğimiz yıl başladığını ifade eden Büşra Nilüfer, "Biz TUBİTAK'a başvuru yapacağımızı söylediğimizde öğrencilerimizden proje istedik. 3 tane tematik alanımız vardı. İlki medya okuryazarlığı, ikincisi oyun oyunlaştırma ve ekolojik denge olarak sıralandı. Bu 3 tematik alandan 20 farklı proje çıkardık. 70 farklı öğrencimiz projelerimizde yer aldı ve 20 danışman öğretmenizmi de proje içerisinde yer aldı." dedi.

Bursa'da mesleki eğitim kurumları deprem bölgeleri için üretimde - Bursada  Bugün - Bursa bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"BU PROJE ÖĞRENCİLERİMİZİN ARAŞTIRMA VE YETKİNLİKLERİNİ GELİŞTİRMESİ İÇİN FIRSAT OLDU"

6 ay boyunca öğrencilerin projeler üzerinde çalıştığını vurgulayan Büşra Nilüfer, " Öğrencilerimizin yoğun çalışmasının ardından sergimizi yaptık. Bizim için başarılı bir bilim fuarı oldu. Çok fazla mali imkanımız olmadığı için okulun koşulları içerisinde oldukça güzel projeler çıkardık." dedi.

Bursa Yıldırım MTAL Müdürü Ömer Yılmaz, "Bu projede temel amacımız gençlerimizin merak ve keşif duygularını öne çıkarmak oldu. Öğrencilerimize de araştırma ve yetkinliklerini geliştirmek için bu projenin bir fırsat olduğunu ifade ettik. TUBİTAK 4006, gençler için bilime açılan ilk kapı. Bu projelerden desteklenebilir ve geliştirilebilir olanları bir sonraki adıma da yönlendiriyoruz. Gençlerimizin heyecanı ve 'ben yaptım' duygusunu tatması onların ileride önünü açacak bir süreçtir. " dedi.

Kaynak: Melih Kayacı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.