Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bursa'da 3 firma hakkında dikkat çeken konkordato kararı!

Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Bursa'da faaliyet gösteren 3 şirket için verilen konkordato mühletini iki ay daha uzatma kararını aldı.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 16:45
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 16:45
Kaynak: Haber Merkezi
Bursa'da 3 firma hakkında dikkat çeken konkordato kararı!

Bursa'da iflaslarla beraber konkordato ilan eden firmalarda artmaya devam ediyor.

Dava açmak istiyorum - Adalet.gen.tr

ŞİRKETLER TEK TEK DUYURULDU

Bursa 1. Asliye Ticaret MahkemesiBursa'da faaliyet gösteren Wood Dizayn Orman Ürünleri Akaryakıt İnşaat Turizm Gıda Otomotiv Nakliye Tekstil Mobilya Lojistik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Yazıcıoğlu Sinemacılık Ve Filimcilik Orman Ürünleri Mobilya Hırdavat Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi ve Nayman Orman Ürünleri Akaryakıt Turizm Otomotiv Nakliye Mobilya Lojistik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi hakkında önemli bir karara imza attı.

Uyuşmazlığın Esasına Yönelik Talebin Mahkeme Tarafından Karşılanmaması -  Hukuki Haber

"TEDBİRLER YÜRÜRLÜKTE"

Mahkeme tarafından yapılan açıklamada, görülmekte olan konkordato (adi konkordatodan kaynaklanan (İİK 285 İla 308/h)) davası nedeniyle davacılara 8 Kasım 2023 tarihli tensip kararlarıyla birlikte verilen üç aylık geçici konkordato mühletinin 8 Şubat tarihinden itibaren 2 ay süre ile uzatıldığı, geçici mühletle birlikte verilen tedbirlerin halen yürürlükte olduğunu belirtildi.

Mahkeme, Hakimlik Kavramları: Ceza Yargılamasının Ana Aktörleri - Avukat  Ali DENİZ

Yapılan duyurda şu ifadeler kullanıldı:

Bu kapsamda İ.İ.K'nın 288/1 maddesine göre geçici mühlet, kesin mühletin sonuçlarını doğuracağından İİK'nın 294, 295, 296 ve 297 maddeleri kıyasen uygulanarak geçici mühlet içinde davacı aleyhine 6183 Sayılı Kanuna göre yapılan takipler de dahil olmak üzere hangi nedene dayanırsa dayansın her türlü ihtiyati tedbir, ihtiyati haciz ve muhafaza işlemleri de dahil tüm takip işlemlerinin yapılmaması yönünde verilen ihtiyati tedbir kararları geçerliliğini korumaktadır. Tedbirler İ.İ.K.'nın 206'ncı maddesinin 1'inci sırasında yazılı imtiyazlı alacaklar ve rehinle temin edilmiş alacaklar açısından hüküm ifade etmez.
Geçici mühlet içinde görevlendirilen komiserin görevi devam etmektedir.
Mahkememizin08/11/2023tarihli tensip kararıyla verilen üç aylık geçici mühlet iki ay süre ile uzatılmış olduğundan ve kesin mühlet hakkındaki kararın geçici mühlet içinde verilmesi gerektiğinden 26 Mart günü saat 14:05 itibariyle duruşma yapılmasına karar verilmiştir. Duruşma Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2. Kat B bloktaki duruşma salonunda yapılacaktır. İsteyen alacaklıların duruşmaya katılmaları mümkün olduğu ilan olunur.

İŞTE O FİRMALAR...

Nayman Orman Ürünleri Akaryakıt Turizm Otomotiv Nakliye Mobilya Lojistik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi 

Wood Dizayn Orman Ürünleri Akaryakıt İnşaat Turizm Gıda Otomotiv Nakliye Tekstil Mobilya Lojistik Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Yazıcıoğlu Sinemacılık Ve Filimcilik Orman Ürünleri Mobilya Hırdavat Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.