Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bursa 100 dönümlü AVM arazisi el değiştirdi

Mülkiyeti Bainbridge Gayrimenkul Ticaret AŞ'ye ait olan Bursa AVM olarak kullanılan 100 dönümlük gayrimenkulün yüzde 70'i el değiştirdi. 78 milyon 519 bin dolara satılan gayrimenkül üzerinde konut, hotel ve açık hava konseptli alışveriş merkezinden oluşan çok amaçlı 900 milyon dolarlık hasılat paylaşımlı proje yapılacağı belirtildi.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 12:39
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 12:39
Kaynak: AA
Bursa 100 dönümlü AVM arazisi el değiştirdi

Bursa Nilüfer'de 100 dönlük gayrimenkulün yüzde 70'e el değiştirdi.

Katılımevim'den yapılan açıklamada göre, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları içerisinde, mülkiyeti Bainbridge Gayrimenkul Ticaret A.Ş.‘ne ait olan ve halen CarrefourSA Bursa AVM olarak kullanılmakta olan 100 dönümlük gayrimenkulün yüzde 70'ini kapsayan satın alma işlemi 4 Temmuz'da tamamlandı. Satınalma işleminin 78 milyon 519 bin dolara el değiştirmişti.

Şirket, “Hasılat Paylaşımlı Yatırım Projesi” başlığıyla yayınladığı yeni projesinin ayrıntılarını açıkladı.

Açkılamaya göre, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları içerisinde, mülkiyeti Bainbridge Gayrimenkul Ticaret A.Ş.‘ne ait olan ve halen CarrefourSA Bursa AVM olarak kullanılmakta olan 100 dönümlük gayrimenkulün yüzde 70'ini kapsayan satın alma işlemi 4 Temmuz'da tamamlandı.

Gayrimenkul üzerinde Bainbridge Gayrimenkul Ticaret A.Ş. ile Atış Yapı Sanayi Ticaret LTD. ŞTİ. Arasında “Hasılat Paylaşımlı İnşaat Sözleşmesi” düzenlenerek ön protokol, tarafların imzaladığı Niyet Mektubu ile tamamlandı.

Bursa 100 dönümlü AVM arazisi el değiştirdi

HASILAT MİNİMUM 900 MİLYON DOLAR

Atış Yapı, işbu sözleşme (Niyet Mektubu) ile elde edilecek proje hasılatının minimum 900 milyon dolar değerinde olacağı garanti edildi.

Açkılamada, "Atış Yapı, söz konusu arsa üzerinde konut, hotel ve açık hava konseptli alışveriş merkezinden oluşan çok amaçlı gayrimenkul projesi hayata geçirecektir.

Proje ile sağlanacak hasılat paylaşımının yüzde 55 oranında Atış Yapı’ya, yüzde 45 oranında Bainbridge Gayrimenkul şirketine ait olacak.

Açıklamada, "Bainbridge Gayrimenkul Ticaret A.Ş. isimli şirketin sermayesinin yüzde 70'ine Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. sahip olduğundan dolayı bu hasılat paylaşımından Katılımevim olarak minimum 283 milyon 500 bin dolar gelir elde etmeyi planlamaktayız. Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur” ifadeleri kullanıdı.

Kaynak: AA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.