Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Alinur Aktaş: Sırtımda kamburum yok içim rahat

Cumhur ittifakı Bursa Büyükşehir belediye başkan adayı Alinur Aktaş, görev süresi boyunca yaptığı projeleri anlattı ve önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 22:58
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 09:06
Kaynak: Haber Merkezi
Alinur Aktaş: Sırtımda kamburum yok içim rahat

AHMET GÜNAY / HERKESDUYSUN

Alinur Aktaş: “31 Mart günü hem şehrimizde hem ülkemizde büyük değişiklikleri olan bir seçim gerçekleşti.”

“Bu seçimde vatandaşlarımızın protest bir tavır sergileyerek sandık başına gelme oranlarının arttığını farkettik. Ben anı yaşayan bir insanım benim görevim ne ise onu yaparım. Artık benim görevim belediye başkanlığı değil yarın akşamdan itibaren.

Sorumluluk makamında bulunan her kişinin konuştuğu şeyi büyük önemle konuşması gerekiyor. Tırlarla dosyalar götürülüyor. Bu akla hayale sığan bir şey değil. Bütün şirketlerin maaşları dün itibari ile yollandı. Bizde toplam memur sayısı 2000 küsür… bu kişilerin maaşları yaklaşık ayın 7’sinde 8’inde ödeniyor. Bir kararname çıkmasına rağmen biz onun parasını da hazırladık. Gerçekten çok üzüldüğümü dipnot olarak söylemek isterim.

Ben şehri gülümsetmek isteyen insanım. Şehrin emirliğini yapacak kişinin böyle algılarla vatandaşı yönlendirmekten ziyade, mevcut belediye başkanını zan altında bırakacak tavırlardan ziyade, gerçek konulara değinmesi gerekiyor. Kendisi bazı vaatlerde bulundu. Hesabını kitabını, bütçesini az çok tahmin ediyordur. Şehrin katmanlarıyla, farklı kesimleriyle bu planlarını paylaşacaktır umarım. Sırtımda hiçbir kamburum yok, içim çok rahat. Çok güzel uyku uyuyorum.

Dolayısıyla sorumluluk sahibi insanların sorumluluk sahibi şekilde hareket etmesini diliyorum. 2019 yerel seçimlerinde 2172640 seçmen varmış ve sandığa gelmeyen 300000 civarında seçmen varmış. 2024 yerel seçimlerinde 2388995 seçmenden 500000-510000 civarında sandığa gelmeyen seçmen olmuş. Ve bu iki seçim arasında CHP’nin oyu %1 artmış. Öyle çok bir oy farkı da yok diyebilirim. Zaten CHP genel başkanı da ifade etti. “Bizim tek bir mega projemiz var o da Alinur Aktaş’ın Bursa’dan gitmesi” dedi. Çevremden o kadar çok duydum ki. “Sandığa gitmeyeceğim çünkü gidersem ampule basarım” laflarını çevremde çok insandan duydum. Herhangi bir beklenti içerisinde değilim. 20 yoğun yılın ardından biraz dinlenmeye ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Perşembeyi cumaya bağlayan gün de ailemle birlikte umreye gidiyoruz.”

“Güncel personelimiz 12.980 onlarca tesis açılmasına rağmen çok şükür ki personel sayımız artmamış aksine azalmış.”

“Şirketlerimiz arasında sadece BURULAŞ’tan zarar ettik. Bunu da zaten ucuz ulaşım politikası yüzünden olduğunu da biliyorsunuz.”


“Şu an sipariş ettiğimiz 17 dizi araç yani 68x4 tane vagon gelecek. Bursa’nın ulaşımı rahatlayacak.”

“Maalesef bana atılan iftiraların %1’ini bile hakettiğimi düşünmüyorum.”


“Doğu katı atık, kelek katı atık aktarma istasyonu, batı bölgesi entegre katı atık bertaraf tesisi ve birçok hazır projemiz bulunmaktadır. Eğer isterlerse, uygun görürlerse gerçekleştirebilirler. Hamitler civarını başka bir şekilde temizlemeyi, rahatlatmayı düşünüyorsanız, o sizin bileceğiniz iş.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.